Częste pytania
images/bannery_glowna/banner_glowna_05.png

Tak. Zajmujemy się przegrywaniem kaset VHS / VHS-C i miniDV na płyty DVD-Video. Standardowo materiał z kasety nagrywany jest na płytę DVD w formacie umożliwiającym odtwarzanie zarówno na komputerze, jak i na standardowym stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Należy pamiętać że na płycie DVD jednowarstwowej o pojemności 4,7 GB mieści się maksymalnie około 1 godzina materiału filmowego z jakością HQ (high quality) lub 2 godziny materiału z jakością normalną (jakość VHS). Można zmieścić więcej materiału na płycie DVD ale będzie to powiązane z wyraźnym spadkiem jakości nagrania.
Należy jednak pamiętać iż, nie tłoczone ale nagrywane płyty także szybko się starzeją i odtworzenie nagranego materiału wideo będzie niemożliwe, o ile za 5, 10 czy 15 lat w ogóle będą dostępne stacje odtwarzające płyty DVD-Video czy Blu-ray Video !!! Czy pozostanie tylko muzeum? Dlatego też polecamy przegrywanie kaset wideo czy audio na pamięć USB pendrive lub dysk twardy pamiętając aby i z tych nośników zrobić sobie kopię bezpieczeństwa np. rozdając pliki MP4 rodzinie. Nie ma amatorskich długowiecznych nośników danych !

VHS logo Przegrywanie kaset miniDV ZACHOWAJ SWOJE WSPOMNIENIA! PRZEGRAJ KASETY VHS, S-VHS, VHS-C, miniDV, HDV, Hi8, DIGITAL8, Video8 NA PŁYTY DVD lub na USB Pendrive do formatu MPEG-4 / MP4 ! Kopiowanie kaset miniDV  Logo VHS