Częste pytania
images/bannery_glowna/banner_glowna_05.png

Wbrew pozorom obecne nośniki danych cyfrowych dosyć szybko ulegają naturalnemu rozpadowi i degradacji. Stały pęd do zmniejszania ceny tych nośników spowodował drastyczny spadek jakości. Używa się tańszych i gorszych komponentów do produkcji. Poniżej wykres szacunkowej trwałości różnych urządzeń do przechowywania i archiwizowania danych komputerowych.

Trwałość nośników wykres

Obecna technologia DVD używa organicznych barwników i niskiej mocy lasera, aby zachować dane na zapisywalnej warstwie standardowej płyty DVD. Z czasem te znaki stają się nieczytelne, gdyż barwniki organiczne podlegają degradacji pod wpływem światła, ciepła i wilgoci. Oznacza to, że wszystkie dane, które chciałeś bezpiecznie przechowywać mogą zostać utracone, ponieważ średnia długość życia płyty wynosi tylko od 3 do 5 lat!

Dlaczego chcesz ryzykować swoje dane, kopiując je na takie nośniki? Z Millenniata, nie narażasz się na możliwość utraty danych. Kiedy mówimy "Write Once and Read Forever™” (Zapisz raz i czytaj zawsze), mamy na myśli właśnie to.

VHS logo Przegrywanie kaset miniDV ZACHOWAJ SWOJE WSPOMNIENIA! PRZEGRAJ KASETY VHS, S-VHS, VHS-C, miniDV, HDV, Hi8, DIGITAL8, Video8 NA PŁYTY DVD lub na USB Pendrive do formatu MPEG-4 / MP4 ! Kopiowanie kaset miniDV  Logo VHS