Częste pytania
images/bannery_glowna/banner_glowna_05.png

Tak, przegrywamy mini kasety audio z dyktafonów, reporterskich magnetofonów czy telefonicznych sekretarek automatycznych  W takich urządzeniach częstym nośnikiem zapisu mowy była mini kaseta, mniejszy brat standardowej kasety Compact Cassette.  Posiadamy w swoich zasobach sprzętu dyktafon który jesteśmy w stanie podłączyć do komputera i zgrać zawartość mini kasety do pliku MP3, WAV czy innego dowolnego formatu audio. Taki plik możemy zamieścić na naszym serwerze internetowy, w chmurze, przesłać poprzez serwis Wetransfer lub przesłać zwykłym mailem.

Dyktafon na małe kasety audioPrzegrywanie mini kaset z dyktafonu

Czasami takie kasety były używane w telefonicznych automatycznych sekretarkach. Podobnie jak w dyktafonie służyły do zapisu mowy a w zasadzie do zapisywały wiadomość od osoby która do nas dzwoniła podczas naszej nieobecności w domu. W dzisiejszych czasach operator telefoniczny oferuje taką usługę w cenie abonamentu. Czasy się zmieniają ;-)  A tak wyglądają takie kasety w porównaniu ze zwykłymi:

Porównanie wielkości kaset audio

 

Jeśli chcą się Państwo czegoś więcej dowiedzieć na temat mini kaset audio zapraszamy do obejrzenia filmu na kanale YouTube "Towary Modne". Film ten został zamieszczony na naszej stronie internetowej dzięki uprzejmości Pana Adama Śmiałka.

 

 

Jeszcze raz dziękujemy Panu Adamowi Śmiałkowi za możliwość zamieszczenia jego bardzo ciekawego filmu. Poniżej kontakt do autora:

https://www.youtube.com/@AdamSmialek

https://www.adamsmialek.com

VHS logo Przegrywanie kaset miniDV ZACHOWAJ SWOJE WSPOMNIENIA! PRZEGRAJ KASETY VHS, S-VHS, VHS-C, miniDV, HDV, Hi8, DIGITAL8, Video8 NA PŁYTY DVD lub na USB Pendrive do formatu MPEG-4 / MP4 ! Kopiowanie kaset miniDV  Logo VHS