Częste pytania
images/bannery_glowna/banner_glowna_05.png

Tak. Przegrywamy stare kasety magnetofonowe  do pliku cyfrowego typu: WAV, MP3 itp. Możemy także utworzyć płytę CD - Audio (Compact Disc). Istnieje możliwość utworzenia na płycie CD - Audio rozdziałów - znaczników utworów, tak jak na komercyjnych płytach Compact Disc. Możemy również poddać nagranie prostej obróbce cyfrowej: odszumianie, zmiana barwy, usuwanie klików, trzasków... 

Kaseta MagnetofonowaNagrane kasety magnetofonowe

Kasety magnetofonowe to nośnik dźwięku, który zdominował rynek muzyczny w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Pierwsze kasety zostały opracowane w latach 60-tych i były one przeznaczone przede wszystkim do nagrywania i odtwarzania dźwięków mówionych, takich jak rozmowy telefoniczne czy dyktanda. Jednak wraz z rozwojem technologii, kasety stały się popularnym nośnikiem muzyki.

Kasety magnetofonowe są wykonane z twardej plastikowej obudowy z dwoma otworami, na których osadzone są taśmy magnetyczne. Taśmy te były pokryte warstwą tlenku żelaza lub chromu, która umożliwiała nagrywanie i odtwarzanie dźwięku. Kasety miały różne długości i pojemności, ale najczęściej spotykane modele to kasetki o długości 60, 90 lub 120 minut.

Kasety magnetofonowe były bardzo popularne w latach 80-tych, ponieważ były łatwe w użyciu, a także znacznie mniejsze i lżejsze od innych nośników, takich jak winyle czy płyty CD. Wielu ludzi nagrywało własne kasety z ulubionymi utworami, co umożliwiało słuchanie muzyki w podróży, w samochodzie czy w przenośnym odtwarzaczu kaset. A co się nagrywało na kasetach magnetofonowych w Polsce w tamtych latach możecie Państwo się dowiedzieć z tego interesującego filmu z kanału YouTube Towary Modne Pana Adama Śmiałka (dziękuje za możliwość zamieszczenia go na naszej stronie firmowej).

Niestety, kasety magnetofonowe maiły swoje wady. Z czasem dźwięk tracił na jakość w wyniku kopiowania lub zwykłego użytkowania, a także niszczyły się pod wpływem promieni słonecznych lub ciepła. W końcu kiedy CD stały się powszechniejsze i bardziej popularne, kasety magnetofonowe przestały być nośnikiem muzyki pierwszego wyboru. Mimo to, dla wielu osób kasety magnetofonowe pozostają sentymentalnym nośnikiem muzyki i niektórzy wciąż cieszą się słuchaniem muzyki z tego nośnika. W bardzo interesujący sposób opowiada o tym Pan Adam Śmiałek z kanału Towary Modne na YouTube. Dzięki uprzejmości mogliśmy go również zamieścić w naszym serwisie.

Kasety magnetofonowe były zwykle bardziej podatne na szum niż inne nośniki dźwięku, takie jak płyty winylowe czy cyfrowe nośniki dźwięku. Szumy na kasecie magnetofonowej powstawały z różnych powodów, takich jak szum mechaniczny taśmy, elektryczne szumy generowane przez elementy elektroniczne oraz szumy wynikające z nieperfekcyjnego zapisu dźwięku na taśmie.

Aby zminimalizować szumy na kasecie magnetofonowej, wprowadzono kilka technologii, takich jak:

  1. Dolby Noise Reduction System - Dolby to system redukcji szumów, który został opracowany w latach 60. i 70. Dolby polega na zapisywaniu dźwięku na taśmie w sposób przeciwny do szumu, a następnie odtwarzaniu dźwięku z przeciwną fazą, co powoduje znaczne zmniejszenie szumów na taśmie.
  2. HX Pro - HX Pro to technologia opracowana przez firmę Sony, która pozwala na poprawę jakości dźwięku zapisanego na kasecie magnetofonowej. HX Pro wykorzystuje specjalny układ elektroniczny, który pozwala na zwiększenie wyjściowego poziomu sygnału dźwiękowego, co z kolei powoduje lepsze oddzielenie sygnału od szumów.
  3. Metalowe taśmy - Metalowe taśmy to rodzaj taśmy magnetofonowej wykonanej z cienkiej folii metalowej, zamiast z folii z tlenku żelaza, jak w przypadku standardowych kaset magnetofonowych. Taśmy metalowe charakteryzują się wyższą jakością dźwięku i niższym poziomem szumów.
  4. Czyste głowice magnetofonowe - Czyste głowice magnetofonowe to głowice, które nie posiadają osadów i zanieczyszczeń, które mogą wpływać na jakość dźwięku i powodować szumy na taśmie. Regularne czyszczenie głowic magnetofonowych jest ważne dla utrzymania dobrej jakości dźwięku i minimalizowania szumów.

Wszystkie te technologie były stosowane, aby zminimalizować szumy na kasetach magnetofonowych i poprawić jakość dźwięku. Współcześnie, szumy na kasetach magnetofonowych są rzadziej spotykane dzięki postępowi technologicznemu i wprowadzeniu bardziej zaawansowanych nośników dźwięku. Więcej na temat redukcji szumów, dzięki uprzejmości Pana Adama Śmiałka, można dowiedzieć się z zamieszczonego poniżej filmu.

 

Nie chcesz przyjdźać do Warszawy? Masz zbyt daleko? Nie masz czasu? Przyjmujemy zamówienia z całej Polski. Spakuj swoje kasety magnetofonowe i wyślij je do nas paczkomatem. My je zdygitalizujemy i przegramy pliki MP3, MP4, WAV na pendrive lub zamieścimy w internecie na naszym prywatnym serwerze.

 

Wyślij swoje kasety magnetofonowe paczkomatem

VHS logo Przegrywanie kaset miniDV ZACHOWAJ SWOJE WSPOMNIENIA! PRZEGRAJ KASETY VHS, S-VHS, VHS-C, miniDV, HDV, Hi8, DIGITAL8, Video8 NA PŁYTY DVD lub na USB Pendrive do formatu MPEG-4 / MP4 ! Kopiowanie kaset miniDV  Logo VHS